Migrate generator (8.x-2.1) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Name
ne: नाम

en: Export
ne: निर्यात गर्नुहोस्

en: Update
ne: अपडेट

en: Add
ne: जोड्नुहोस

en: ID
ne: परिचय

en: Create
ne: सिर्जना

en: Date format
ne: मिति ढाँचा
