Migrate generator (8.x-2.1) - en to nn translation catalogue (9 entries)

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Name
nn: Namn

en: Export
nn: Eksporter

en: Update
nn: Oppdater

en: Create
nn: Lag

en: Date format
nn: Datoformat

en: Fields
nn: Felt

en: here
nn: her
