Migrate generator (8.x-2.1) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Create
ru: Создать

en: Date format
ru: Формат даты

en: Fields
ru: Поля

en: here
ru: здесь

en: Delimiter
ru: Разделитель

en: File format
ru: Формат файла

en: Migration
ru: Миграция

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ru: Возникла ошибка в процессе @operation с аргументами: @args

en: Enclosure
ru: Обёртка строк

en: Absolute URL
ru: Абсолютный URL

en: Date/time format
ru: Формат даты/времени

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
ru: Смотрите <a href="https://www.php.net/manual/ru/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">документацию для форматов даты PHP</a>.
