Migrate generator (8.x-2.2) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: ID
mr: आय डी

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: here
mr: येथे
