Migrate generator (8.x-2.2) - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Create
oc: Crear

en: Date format
oc: Format de data

en: Fields
oc: Camps

en: here
oc: aicí

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
oc: Una error s'es producha al moment del traitement de @operation amb per arguments : @args

en: Absolute URL
oc: Url absolutda
