Migrate generator (8.x-2.2) - en to ps translation catalogue (7 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Name
ps: نوم

en: Export
ps: بهرول

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Add
ps: زیاتول

en: ID
ps: پېژند
