Migrate generator (8.x-2.3) - en to am translation catalogue (8 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Name
am: ስም

en: Export
am: ላክ

en: Update
am: አዘምን

en: ID
am: አይዲ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ
