Migrate generator (8.x-2.3) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Create
tr: Oluştur

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Fields
tr: Alanlar

en: here
tr: buraya

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: File format
tr: Dosya biçimi

en: Migration
tr: Göç

en: Absolute URL
tr: Mutlak URL

en: Date/time format
tr: Tarih/saat biçimi
