Migrate generator (8.x-2.4) - en to is translation catalogue (11 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: ID
is: Kenni

en: Create
is: Stofna

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Fields
is: Svæði
