Migrate generator (8.x-2.4) - en to kn translation catalogue (11 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Delimiter
kn: ಡಿಲಿಮಿಟರ್

en: Migration
kn: ರವಾನಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ
