Migrate generator (8.x-2.4) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Create
ar: أنشئ

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Fields
ar: الحقول

en: here
ar: هنا

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Date/time format
ar: صيغة التاريخ/الوقت
