Migrate Plus (8.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (51 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Group
da: Gruppe

en: Description
da: Beskrivelse

en: Comments
da: Kommentarer

en: Image
da: Billede

en: Default
da: Standard

en: Length
da: Længde

en: Comment
da: Kommentar

en: Comment ID
da: Kommentar-ID

en: Field name
da: Feltnavn

en: Provider
da: Udbyder

en: Process
da: Behandl

en: Property
da: Egenskab

en: Gender
da: Køn

en: Key
da: Nøgle

en: Countries
da: Lande

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Source
da: Kilde

en: Constants
da: Konstanter

en: Limit
da: Grænse

en: Source type
da: Kildetype

en: Map
da: Knyt

en: Default value
da: Standardværdi

en: Image path
da: Billedesti

en: Index
da: Indeks

en: Image title
da: Billedtitel

en: Node comments
da: Kommentarer

en: Entity type
da: Entity-type

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Migration
da: Migrering

en: Configuration name
da: Konfigurationsnavn

en: Config
da: Konfigurér

en: Dependency
da: Afhængighed

en: Comment subject
da: Kommentar emne

en: Source IDs
da: Kilder IDer

en: Key column
da: Nøglekolonne

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: Unique key
da: Unik nøgle

en: Static Map
da: Statisk kort

en: Default destination
da: Standarddestination

en: Column type
da: Kolonnetype

en: Default source
da: Standardkilde

en: Required dependencies
da: Påkrævede afhængigheder

en: Optional dependencies
da: Valgfri afhængigheder

en: The migration database target
da: Migrationens destinationsdatabase

en: Empty source
da: Tom kilde

en: Whether stubbing is allowed.
da: Hvorvidt stubbing er tilladt.

en: Embedded data source
da: Indlejret datakilde

en: Data rows
da: Datarækker

en: Data row
da: Datarække

en: Properties to overwrite
da: Egenskaber som skal tilsidesættes
