Migrate Plus (8.x-2.0-beta2) - en to it translation catalogue (58 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Group
it: Gruppo

en: Description
it: Descrizione

en: Comments
it: Commenti

en: Tag
it: Etichetta

en: Image
it: Immagine

en: Length
it: Lunghezza

en: Error
it: Errore

en: Comment
it: Commento

en: Comment ID
it: ID commento

en: Field name
it: Nome del campo

en: Warning
it: Avviso

en: Start
it: Inizio

en: Attributes
it: Attributi

en: Destination
it: Destinazione

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Process
it: Esegui

en: Property
it: Proprietà

en: Gender
it: Sesso

en: Key
it: Chiave

en: Countries
it: Paesi

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Source
it: Sorgente

en: Constants
it: Costanti

en: Limit
it: Limite

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Map
it: Mappa

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Image path
it: Percorso per le immagini

en: Examples
it: Esempi

en: Index
it: Indice

en: Node comments
it: Commenti del contenuto

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Migration
it: Migrazione

en: Configuration name
it: Il nome della confiigurazione

en: Config
it: Configurazione

en: Dependency
it: Prerequisiti

en: Source IDs
it: ID di origine

en: Key column
it: Colonna chiave

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: Unique key
it: Chiave univoca

en: Static Map
it: Mappa statica

en: Default destination
it: Destinazione predefinita

en: Column type
it: Colonna tipo

en: Default source
it: Origine predefinita

en: Required dependencies
it: Dipendenze richieste

en: Optional dependencies
it: Dipendenze opzionali

en: The migration database target
it: La destinazione della migrazione del database

en: Empty source
it: Sorgente vuota

en: Data rows
it: Righe di dati

en: Data row
it: Riga di dati

en: Properties to overwrite
it: Proprietà da sovrascrivere

en: Default process
it: Processo predefinito

en: Source key
it: Chiave sorgente

en: Machine name process
it: Nome macchina del processo

en: Migration process
it: Processo di migrazione

en: Source keys
it: Chiavi di origine

en: Skip on Empty
it: Salta se vuoto
