Migrate Plus (8.x-4.0-beta3) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Group
hi: समूह

en: Description
hi: उल्लेख

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: File
hi: फ़ाइल

en: Tag
hi: अंकितक

en: Image
hi: चित्र

en: Length
hi: लंबाई

en: ID
hi: आईडी

en: Error
hi: त्रुटि

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Comment ID
hi: टिप्पणी आईडी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Start
hi: शुरू

en: Basic
hi: सामान्य

en: Attributes
hi: गुण

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Process
hi: प्रक्रिया

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: Source
hi: स्रोत

en: Limit
hi: सीमा

en: Source type
hi: स्रोत प्रकार

en: Map
hi: नक्शा

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Callback
hi: वापस कॉल करें

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: Callback process
hi: कॉलबैक प्रक्रिया

en: Source keys
hi: स्रोत चाबियाँ

en: Route process
hi: रूट प्रक्रिया

en: Explode process
hi: विस्फोट प्रक्रिया
