Migrate Plus (8.x-4.0-rc1) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Group
tr: Grup

en: Description
tr: Açıklama

en: File
tr: Dosya

en: Tag
tr: Etiket

en: Length
tr: Uzunluk

en: Error
tr: Hata

en: Comment ID
tr: Yorum ID

en: Field name
tr: Alan adı

en: Warning
tr: Uyarı

en: Start
tr: Başlangıç

en: Basic
tr: Temel

en: Destination
tr: Hedef

en: Class
tr: Sınıf

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Process
tr: İşlem

en: Property
tr: Özellik

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Key
tr: Anahtar

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Source
tr: Kaynak

en: Constants
tr: Sabitler

en: Limit
tr: Sınır

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Map
tr: Harita

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Image path
tr: Resim yolu

en: Examples
tr: Örnekler

en: Index
tr: Dizin

en: Image title
tr: Resim başlığı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Migration
tr: Göç

en: Configuration name
tr: Yapılandırma adı

en: Digest
tr: Özet

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Callback
tr: Geri dönüş

en: Dependency
tr: Bağımlılık

en: Key column
tr: Anahtar sütun

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar
