Migrate Plus (8.x-4.2) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Group
ro: Grup

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: File
ro: Fișier

en: Tag
ro: Marcaj

en: Image
ro: Imagine

en: Length
ro: Lungime

en: Error
ro: Eroare

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment ID
ro: Id-ul comentariului

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Warning
ro: Avertizare

en: Basic
ro: Simplu

en: Attributes
ro: Atribute

en: Destination
ro: Destinație

en: Class
ro: Clasă

en: Provider
ro: Furnizor

en: Process
ro: Proces

en: Property
ro: Proprietate

en: Key
ro: Cheie

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Source
ro: Sursă

en: Constants
ro: Constante

en: Limit
ro: Limită

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Map
ro: Hartă

en: Product
ro: Produs

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Image path
ro: Calea către imagine

en: Examples
ro: Exemple

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Migration
ro: Migrare

en: Configuration name
ro: Numele configurării

en: Digest
ro: Rezumat

en: Config
ro: Configurație

en: Dependency
ro: Dependență

en: Source IDs
ro: ID-uri sursă

en: Key column
ro: Coloana cheie

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Unique key
ro: Cheie unică

en: Static Map
ro: Hartă statică

en: Default destination
ro: Destinație implicită

en: Column type
ro: Tipul coloanei

en: Default source
ro: Sursă implicită

en: Required dependencies
ro: Dependențe necesare

en: Optional dependencies
ro: Dependențe opționale

en: The migration database target
ro: Baza de date țintă a migrației

en: Empty source
ro: Sursă goală

en: Whether stubbing is allowed.
ro: Dacă este permisă crearea cioturilor

en: Migration Tags
ro: Tag-uri de Migrare

en: Embedded data source
ro: Sursă de date încorporate

en: Data rows
ro: Rânduri de date

en: Data row
ro: Rând de date

en: Properties to overwrite
ro: Proprietăți ce vor fi suprascrise

en: Default process
ro: Proces de bază

en: Callback process
ro: Proces de callback

en: Concat process
ro: Proces de concatenare

en: Dedupe Entity process
ro: Proces de anulare duplicare entitate

en: Extract process
ro: Proces de extragere

en: Flatten process
ro: Proces de nivelare

en: Get process
ro: Proces de obținere

en: Source key
ro: Cheie sursă

en: Machine name process
ro: Nume de mașină pentru proces

en: Migration process
ro: Proces de migrare

en: Source keys
ro: Chei surse

en: Stub ID
ro: ID talon

en: Route process
ro: Proces de rutare

en: Skip on Empty
ro: Sari peste dacă este necompletat

en: Skip Row process if not set
ro: Sari peste procesarea de rânduri, dacă nu este setată

en: Bypass lookup
ro: Ocolire căutare

en: Strict type check
ro: Verificare strictă pentru tip

en: Explode process
ro: Proces de divizare
