Migrate Plus (8.x-5.0-rc1) - en to ug translation catalogue (10 entries)

en: Description
ug: بايانى

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: File
ug: ھۆججەت

en: Image
ug: سۈرەت

en: Error
ug: خاتالىق

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Source
ug: مەنبە

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Index
ug: ئىندېكس

en: Image description
ug: سۈرەت چۈشەندۈرۈشى
