Migrate Plus (8.x-5.0-rc3) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Group
fa: گروه

en: Description
fa: شرح

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: File
fa: فایل

en: Tag
fa: برچسب

en: Image
fa: تصویر

en: Length
fa: طول

en: ID
fa: شناسه

en: Error
fa: خطا

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Comment ID
fa: شناسه دیدگاه

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Warning
fa: اخطار

en: Basic
fa: پایه

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Destination
fa: مقصد

en: Class
fa: کلاس

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Process
fa: پردازش

en: Property
fa: ویژگی

en: Gender
fa: جنسیت

en: Key
fa: کلید

en: Countries
fa: کشورها

en: Source
fa: منبع

en: Constants
fa: ثابت‌ها

en: Limit
fa: محدوده

en: Map
fa: نقشه

en: Plugin
fa: افزونه

en: Product
fa: محصول

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Image path
fa: مسیر تصویر

en: Examples
fa: مثال‌ها

en: Index
fa: شاخص

en: Image title
fa: عنوان تصویر

en: Node comments
fa: دیدگاه‌های گره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Configuration name
fa: نام پیکربندی

en: Dependency
fa: وابستگی

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
