Migrate Plus (8.x-5.0) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Body
id: Isi

en: Group
id: Grup

en: Description
id: Deskripsi

en: Comments
id: Komentar

en: Image
id: Gambar

en: Length
id: Panjang

en: Error
id: Kesalahan

en: Comment
id: Komentar

en: Comment ID
id: ID komentar

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Warning
id: Peringatan

en: Start
id: Mulai

en: Basic
id: Dasar

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Destination
id: Tujuan

en: Class
id: Kelas

en: Provider
id: Penyedia

en: Process
id: Proses

en: Property
id: Milik

en: Key
id: Kunci

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Source
id: Sumber

en: Constants
id: Konstanta

en: Limit
id: Batas

en: Source type
id: Jenis sumber

en: Map
id: Peta

en: Product
id: Produk

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Examples
id: Contoh

en: Index
id: Indeks

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Migration
id: Migrasi

en: Configuration name
id: Pengaturan nama

en: Digest
id: Intisari

en: Callback
id: Panggil kembali

en: Source IDs
id: ID sumber

en: Key column
id: Kolom kunci

en: Dependencies
id: Dependensi

en: Unique key
id: Kunci unik

en: Static Map
id: Peta Statis

en: Column type
id: Tipe kolom

en: Default source
id: Sumber asali

en: Empty source
id: Sumber kosong

en: Migration Tags
id: Tag migrasi

en: Data rows
id: Baris data

en: Data row
id: Baris data

en: Migration process
id: Proses migrasi
