Migrate Plus (8.x-5.3) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Group
ar: المجموعة

en: Description
ar: الوصف

en: Comments
ar: التعليقات

en: File
ar: ملف

en: Tag
ar: وسم

en: Image
ar: الصورة

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Error
ar: خطأ

en: Comment
ar: التعليق

en: Comment ID
ar: معرف التعليق

en: Warning
ar: تحذير

en: Price
ar: السعر

en: Basic
ar: الأساسي

en: Attributes
ar: سمات

en: Destination
ar: الوجهة

en: Provider
ar: المزود

en: Process
ar: عملية

en: Property
ar: الخاصية

en: Key
ar: المفتاح

en: Countries
ar: الدول

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Source
ar: المصدر

en: Constants
ar: ثوابت

en: Limit
ar: حد

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Map
ar: خريطة

en: Product
ar: المنتج

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Examples
ar: أمثلة

en: Index
ar: الفهرس

en: Image title
ar: عنوان الصورة

en: Digest
ar: موجز

en: Source IDs
ar: معرفات المصدر

en: Dependencies
ar: المتطلبات
