Migrate QA (8.x-1.0-alpha8) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: List
da: Vis

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Issues
da: Udgaver

en: Issue
da: Udgave

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Details
da: Detaljer

en: Desc
da: Faldende

en: Tracker
da: Følg

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Flags
da: Flag

en: Migration
da: Migrering

en: Flag type
da: Flagtype

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Asc
da: Stigende

en: No tags
da: Ingen tags

en: Media type
da: Medie type

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: @entity using @field_name
da: @entity som bruger @field_name
