Migrate QA (8.x-1.0-alpha9) - en to hu translation catalogue (49 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Summary
hu: Összegzés

en: View
hu: Megtekintés

en: Original URL
hu: Eredeti URL

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Issues
hu: Feladatok

en: ID
hu: Azonosító

en: Issue
hu: Feladat

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Media
hu: Média

en: Details
hu: Részletek

en: Desc
hu: Csökk

en: Flag
hu: Jelölő

en: Tracker
hu: Követő

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Flags
hu: Jelölők

en: Migration
hu: Költöztetés

en: Flag type
hu: Jelölő típusa

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Connector
hu: Csatlakozó

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: No tags
hu: Nincs címke

en: Media type
hu: Médiatípus

en: Displaying @start - @end of @total
hu: @start – @end / @total megjelenítése

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ
