Migrate QA (8.x-1.0-alpha9) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Summary
ja: 概要

en: View
ja: ビュー

en: Notes
ja: ノート

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Media
ja: メディア

en: Details
ja: 詳細

en: Desc
ja: 降順

en: Tracker
ja: トラッカー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Approved
ja: 承認済み

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Flag type
ja: Flag タイプ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: No tags
ja: タグなし

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: @entity using @field_name
ja: @field_name を使用している @entity
