Migrate queue importer (2.1.1) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Label
ne: लेबल

en: Update
ne: अपडेट

en: ID
ne: परिचय

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा
