Migrate queue importer (2.1.2) - en to vi translation catalogue (8 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Label
vi: Nhãn

en: Update
vi: Cập nhật

en: ID
vi: Mã

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: Migration
vi: Nâng cấp
