Migrate Tools (6.0.0) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Import
bn: আমদানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
