Migrate Tools (6.0.0) - en to es translation catalogue (36 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: Description
es: Descripción

en: Overview
es: Vista general

en: Edit
es: Editar

en: Reset
es: Restablecer

en: Message
es: Mensaje

en: Import
es: Importar

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Default
es: Por defecto

en: Update
es: Actualizar

en: View
es: Ver

en: Imported
es: Importado

en: Ignored
es: Ignorado

en: N/A
es: N/D

en: Destination
es: Destino

en: Process
es: Procesar

en: Operation
es: Operación

en: Pending
es: Pendiente

en: Stop
es: Detener

en: Messages
es: Mensajes

en: Source
es: Origen

en: Query
es: Consulta

en: Source type
es: Tipo de origen

en: Failed
es: Falló

en: Run
es: Ejecutar

en: Description:
es: Descripción:

en: Execute
es: Ejecutar

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Migration
es: Migración

en: Machine Name
es: Nombre de sistema

en: Severity level
es: Nivel de seguridad

en: Migrations
es: Migraciones
