Migrate Tools (6.0.0) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Imported
pt: Importado

en: N/A
pt: N/D

en: Destination
pt: Destino

en: Process
pt: Processar

en: Operation
pt: Operação

en: Pending
pt: Pendente

en: Stop
pt: Parar

en: Messages
pt: Mensagens

en: Source
pt: Fonte

en: Query
pt: Consulta

en: Source type
pt: Tipo origem

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: Description:
pt: Descrição:

en: Execute
pt: Executar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Migration
pt: Migração

en: No fields
pt: Sem campos

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Severity level
pt: Nível de severidade

en: No messages for this migration.
pt: Nenhuma mensagem para essa migração.

en: Messages of %migration
pt: Mensagens de %migration
