Migrate Tools (6.0.2) - en to is translation catalogue (20 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Import
is: Flytja inn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Total
is: Samtals

en: Ignored
is: Hunsað

en: N/A
is: Á ekki við

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
