Migrate Tools (6.0.5) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Overview
id: Sekilas

en: Message
id: Pesan

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Error
id: Kesalahan

en: Warning
id: Peringatan

en: N/A
id: T/T

en: Destination
id: Tujuan

en: Process
id: Proses

en: Operation
id: Operasi

en: Pending
id: Tertunda

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Source
id: Sumber

en: Query
id: Kueri

en: Source type
id: Jenis sumber

en: Notice
id: Peringatan

en: Failed
id: Gagal

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Migration
id: Migrasi

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Severity level
id: Tingkat keparahan

en: No messages for this migration.
id: Tidak ada pesan untuk migrasi ini.
