Migrate Tools (6.0.5) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Message
fa: پیغام

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Error
fa: خطا

en: Warning
fa: اخطار

en: N/A
fa: هیچ

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Source
fa: منبع

en: Query
fa: پرس و جو

en: Notice
fa: اطلاعیه

en: Machine name
fa: نام دستگاه
