Migrate Tools (6.0.4) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Total
tr: Toplam

en: Ignored
tr: Yok sayılan

en: Destination
tr: Hedef

en: Process
tr: İşlem

en: Operation
tr: İşlem

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Messages
tr: İletiler

en: Source
tr: Kaynak

en: Query
tr: Sorgu

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Migration
tr: Göç

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Severity level
tr: Önem düzeyi
