Migrate Tools (8.x-4.1) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Import
ja: インポート

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Total
ja: 合計

en: Imported
ja: インポート済

en: Options
ja: オプション

en: Destination
ja: 行き先

en: Process
ja: 処理

en: Stop
ja: 停止

en: Messages
ja: メッセージ

en: Source
ja: ソース

en: Query
ja: クエリー

en: Source type
ja: ソースタイプ

en: Description:
ja: 詳細：

en: Execute
ja: 実行

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Source Type
ja: ソースタイプ

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Definitions
ja: 定義

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Severity level
ja: 重大度

en: Add migration group
ja: マイグレーショングループを追加

en: Edit migration group
ja: マイグレーショングループを編集

en: Delete migration group
ja: マイグレーショングループを削除

en: Migration Group
ja: マイグレーショングループ

en: Create Migration Group
ja: マイグレーショングループを作成
