Migrate Tools (8.x-4.3) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Import
hi: आयात करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: Total
hi: कुल

en: N/A
hi: एन / ए

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Process
hi: प्रक्रिया

en: Operation
hi: काम

en: Messages
hi: संदेश

en: Source
hi: स्रोत

en: Source type
hi: स्रोत प्रकार

en: Machine name
hi: मशीन नाम
