Migrate Tools (8.x-4.3) - en to ht translation catalogue (7 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Operations
ht: Operasyon

en: Type
ht: Tip

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Message
ht: Mesaj

en: Save
ht: Anrejistre

en: Default
ht: Pa defo
