Migrate Tools (8.x-4.3) - en to oc translation catalogue (25 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Operation
oc: Operacion

en: Messages
oc: Messatges

en: Source
oc: Font

en: Query
oc: Requèsta

en: Description:
oc: Descripcion :

en: Execute
oc: Executar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Machine Name
oc: Nom sistèma
