Migrate Tools (8.x-4.4) - en to ru translation catalogue (60 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Import
ru: Импортировать

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Total
ru: Итого

en: Imported
ru: Импортировано

en: N/A
ru: Н/Д

en: Destination
ru: Место назначения

en: Process
ru: Обработка

en: Operation
ru: Действие

en: Stop
ru: Остановить

en: Messages
ru: Сообщения

en: Source
ru: Источник

en: Query
ru: Запрос

en: Source type
ru: Тип источника

en: Run
ru: Запустить

en: Description:
ru: Описание:

en: Execute
ru: Выполнить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Source Type
ru: Тип источника

en: Migration
ru: Миграция

en: Last imported
ru: Последний импорт

en: No fields
ru: Нет полей

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Severity level
ru: Уровень опасности

en: Migrations
ru: Миграции

en: Rollback
ru: Откат

en: Limit to:
ru: Ограничить на:

en: Unprocessed
ru: Необработано

en: Ignore dependencies
ru: Игнорировать зависимости

en: No data found
ru: Данные не найдены

en: Add migration group
ru: Добавить группу миграций

en: Edit migration group
ru: Редактирование группы миграций

en: Delete migration group
ru: Удалить группу миграций

en: No messages for this migration.
ru: У этой миграции нет сообщений.

en: Migration Group
ru: Группа миграций

en: List migrations
ru: Список миграций

en: Last Imported
ru: Последний импорт

en: Create Migration Group
ru: Создать группу миграций

en: Migration overview
ru: Обзор миграции

en: Process plugin
ru: Плагин обработки

en: Execute migration
ru: Запустить миграцию

en: Migrating %migrate
ru: Миграция %migrate

en: Start migrating %migrate
ru: Старт миграции %migrate

en: Messages of %migration
ru: Сообщения %migration

en: Execute migration %label
ru: Запуск миграции %label

en: Additional execution options
ru: Дополнительные настройки запуска
