Migrate Tools (8.x-4.5) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Query
cy: Ymholiad

en: Source type
cy: Math o ffynhonnell
