Migrate Tools (8.x-5.0) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Import
it: Importa

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Total
it: Totale

en: N/A
it: N/D

en: Destination
it: Destinazione

en: Process
it: Esegui

en: Operation
it: Operazione

en: Messages
it: Messaggi

en: Source
it: Sorgente

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Description:
it: Descrizione:

en: Execute
it: Esegui

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Migration
it: Migrazione

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Severity level
it: Livello di gravità
