Migrate Tools (8.x-5.1) - en to eu translation catalogue (24 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Message
eu: Mezua

en: Import
eu: Inportatu

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: View
eu: Bista

en: Ignored
eu: Ezikusia

en: Destination
eu: Helbidea

en: Process
eu: Prozesua

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Messages
eu: Mezuak

en: Source
eu: Iturburua

en: Query
eu: Kontsulta

en: Source type
eu: Jatorri mota

en: Machine name
eu: Makinaren izena
