Migrate UI (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Weight
bn: ভর

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: - Select -
bn: - নির্বাচন করুন -
