Migrate UI (8.x-1.0) - en to os translation catalogue (7 entries)

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: Remove
os: Схаф

en: Tags
os: Тегтæ

en: Reset
os: Раздæрау

en: Weight
os: Уæз

en: Label
os: Нысан
