Migrate UI (8.x-1.0) - en to si translation catalogue (7 entries)

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Actions
si: ක්‍රියාදාම

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Label
si: ලේබලය

en: Configuration
si: හැඩගැස්‌වීම

en: Processing
si: සැකසෙමින් පවතී

en: Index
si: පටුන
