Migrate UI (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Actions
da: Handlinger

en: Remove
da: Fjern

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Length
da: Længde

en: Configure
da: Konfigurér

en: Field name
da: Feltnavn

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Filters
da: Filtre

en: Process
da: Behandl

en: Key
da: Nøgle

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Source
da: Kilde

en: Map
da: Knyt

en: Destination name
da: Destinations navn

en: Migrate
da: Migrér

en: Processing
da: Behandler

en: Default value
da: Standardværdi

en: Source field
da: Kildefelt

en: Index
da: Indeks

en: Entity type
da: Entity-type

en: Migration
da: Migrering

en: Source IDs
da: Kilder IDer

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Static Map
da: Statisk kort
