Migrate UI (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Length
fr: Longueur

en: Configure
fr: Configurer

en: Filter
fr: Filtrer

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Start
fr: Début

en: Filters
fr: Filtres

en: Process
fr: Traiter

en: Key
fr: Clef

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: Map
fr: Carte

en: Destination name
fr: Nom de la destination

en: Migrate
fr: Migrer

en: Processing
fr: En cours de traitement

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Source field
fr: Champ source

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Callback
fr: Procédure de rappel (callback)

en: Source IDs
fr: Identifiants de source

en: - Select -
fr: - Choisir -

en: Static Map
fr: Carte statique

en: Migration Tags
fr: Étiquettes de Migration

en: Default process
fr: Traitement par défaut

en: Callback process
fr: Procédure de rappel (callback)

en: Concat process
fr: Procéssus de concaténation

en: Dedupe Entity process
fr: Processus de déduplication

en: Extract process
fr: Processus d'extraction

en: Flatten process
fr: Processus d'aplatissement

en: Get process
fr: Obtenir le traitement

en: Source key
fr: Clé source

en: Iterator process
fr: Processus d'itération

en: Machine name process
fr: Nom machine du processus

en: Migration process
fr: Processus de migration

en: Source keys
fr: Clés source

en: Stub ID
fr: identifiant (ID) de stub

en: Route process
fr: Traitement du chemin

en: Skip on Empty
fr: Passer si vide

en: Skip Row process if not set
fr: Éviter le traitement par ligne si non définit

en: Bypass lookup
fr: Contourner la recherche

en: Strict type check
fr: Vérification stricte du type
