Migrate UI (8.x-1.1) - en to gu translation catalogue (16 entries)

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Remove
gu: લોપ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Length
gu: લંબાઈ

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Destination
gu: લક્ષ્યસ્થાન

en: Process
gu: પ્રક્રિયા

en: Key
gu: ચાવી

en: Map
gu: નકશો

en: Migrate
gu: સ્થળાંતર

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર
