Migrate UI (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Tags
hi: उपनाम

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: Length
hi: लंबाई

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Start
hi: शुरू

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Process
hi: प्रक्रिया

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: Source
hi: स्रोत

en: Map
hi: नक्शा

en: Processing
hi: प्रक्रिया जारी

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Source field
hi: स्रोत क्षेत्र

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Callback
hi: वापस कॉल करें

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Callback process
hi: कॉलबैक प्रक्रिया

en: Source keys
hi: स्रोत चाबियाँ

en: Route process
hi: रूट प्रक्रिया
