Migrate UI (8.x-1.1) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Operations
ur: معاملات

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Configure
ur: ترتیب

en: Filter
ur: فلٹر

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Processing
ur: زیرِ عمل

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
