Migrate UI (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Remove
cy: Symud

en: Tags
cy: Tagiau

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Start
cy: Dechrau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Key
cy: Allwedd

en: Processing
cy: Prosesu

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: - Select -
cy: - Dewiswch -
