Migrate UI (8.x-1.1) - en to ku translation catalogue (18 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Label
ku: پێناس

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Key
ku: کلیل

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Processing
ku: پرۆسەکردن بەردەوامە

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Index
ku: نوانە

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -
